Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuStoisko informacyjne WPHI w Casablance na targach środowiskowych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Barbara Janik-Janiec | 2016-05-04 16:06:20
pollutec maroc, ochrona środowiska, sprzęt, wyposażenie

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Casablance zorganizował swoje stoisko informacyjne na międzynarodowym salonie sprzętu, wyposażenia, technologii i usług sektora środowiska „Pollutec Maroc” w Casablance w dniach 21 – 24 października 2015 r.

Szczególny charakter tegorocznej, będącej 7 z kolei, edycji targów „Pollutec” wynikał z faktu, iż odbyły się one przed Paryską Konferencją Klimatyczną 2015 r. (COP 21) i w perspektywie COP 22, który ma mieć miejsce w marokańskim Marrakeszu w 2016 r. w dowód uznania przez społeczność międzynarodową wysiłków i starań Maroka na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym, ochrony środowiska i trwałego rozwoju. Prowadzone w tym zakresie przez Rabat działania obejmują wszystkie sektory zielonej gospodarki: od energii odnawialnych, poprzez walkę z odpadami i zanieczyszczeniem powietrza, do gospodarki wodnej, w których realizowane są na wielką skalę inwestycje, przedsięwzięcia i projekty rozwojowe, w tym z udziałem partnerów zagranicznych, co stwarza możliwości rozwoju interesujących relacji biznesowych. Impreza zgromadziła 250 wystawców z 15 krajów oraz kilka tysięcy odwiedzających, a wśród nich delegacje szeregu krajów afrykańskich, przybyłych dla uczestnictwa w zorganizowanej w trakcie salonu konferencji „Dzień Afryki”, poświęconej wyzwaniom kontynentu wobec zmian klimatycznych. Udział WPHI w Casablance w targach „Pollutec Maroc 2015” był kolejnym, po organizacji przez Wydział w grudniu 2014 r. misji do Maroka polskich przedsiębiorców w ramach projektu Greenevo oraz tegorocznym uczestnictwie WPHI z własnym stoiskiem w międzynarodowym salonie energii słonecznej „Solaire Expo” w Casablance, przedsięwzięciem dla zdynamizowania wzajemnych relacji w obszarze szeroko rozumianej ochrony środowiska, w tym w szczególności eksportu z Polski, zważywszy na istniejący w tym zakresie potencjał.