Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUczestnictwo WPHI w Casablance w obchodach rocznicowych działalności w Maroku największego inwestora z Polski na rynku marokańskim

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Barbara Janik-Janiec | 2016-05-04 16:05:39
can-pack morocco w casablance, wphi casablanca

W dniu 23 listopada 2015 roku przedstawiciele WPHI Casablanca wzięli udział w obchodach uroczystości 5 rocznicy uruchomienia produkcji w zakładach Can-Pack Morocco w Casablance, spółkę zależną inwestora z Polski, Grupy Can-Pack S. A z siedzibą w Krakowie.

W spotkaniu uczestniczyli właściciel holdingu Peter Giorgi, najwyżsi przedstawiciele kierownictwa grupy Can-Pack S.A. w Krakowie, reprezentanci marokańskiego Ministerstwa Przemysłu, Handlu i Cyfryzacji oraz lokalnych władz.

W swoim wystąpieniu kierownik WPHI przypomniał pokrótce historię spółki, której początki sięgają 1989 roku, a następnie jej dynamiczny rozwój. W przeciągu 25 lat grupa osiągnęła spektakularne sukcesy stając się jednym czołowych światowych producentów opakowań na napoje, rozwijając działalność w pięciu holdingach branżowych i zatrudniając ponad 4 tys. pracowników.

W dowód uznania w październiku br. grupa Can-Pack została nagrodzona przez Ministerstwo Gospodarki i Redakcję gazety „Rzeczpospolita” tytułem „Marka Polskiej Gospodarki” za osiągnięcia gospodarcze.

Aktualnie Can-Pack jest największym inwestorem z Polski na rynku marokańskim zatrudniającym ponad 180 pracowników z możliwościami produkcji ponad 900 mln puszek rocznie, stając się jednocześnie największym producentem i eksporterem opakowań na napoje w tej części Afryki.