Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolski udział w międzynarodowym salonie budownictwa SIB’2016 w Casablance

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jerzy Janiec | 2016-12-19 10:58:59
targi, budownictwo, maroko, wphi casablanca

W dniach 23 -27 listopada 2016 r. w Casablance odbyła się 15 edycja międzynarodowego salonu budownictwa SIB z udziałem blisko 700 wystawców z ponad 40 krajów wszystkich kontynentów, prezentujących swoje bogate i urozmaicone oferty współpracy, na 20 000 m² łącznej powierzchni wystawienniczej, dla blisko 200 tys. profesjonalistów i gości, którzy odwiedzili targi.

Uroczystego otwarcia salonu dokonał szef marokańskiego rządu, co stanowi potwierdzenie wagi i znaczenia branży dla gospodarki narodowej Maroka. Organizowana w cyklu dwuletnim impreza, tym razem pod hasłem tworzenia sprzyjającego otoczenia dla budownictwa zrównoważonego i harmonijnego, nawiązywała do mającego miejsce w dniach 7-18 listopada 2016 r. szczytu klimatycznego COP22 w Marrakeszu, akcentując rozwiązania technologiczne i materiałowe zorientowane na efektywność energetyczną i innowacje proekologiczne. Uwagę zwracał liczny udział w salonie SIB wystawców z takich krajów jak Francja, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Belgia, Turcja i Chiny w ramach narodowych pawilonów poszczególnych krajów. W salonie uczestniczył Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Casablance z własnym stoiskiem informacyjnym, gdzie eksponowano próbki, wzory i materiały reklamowo-informacyjne przedsiębiorstw z Polski oraz udzielano informacji o możliwościach i ofercie polskiego sektora budowlanego. Na stoisku Wydziału gościli także przedstawiciele 7 polskich przedsiębiorstw przybyłych do Maroka w misji gospodarczej w ramach programu Euromed Invest Roadshow „Green Batimed”, zorganizowanej w dniach 24-25 listopada br. przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Izbę Handlu, Przemysłu i Usług Casablanca-Settat z Casablanki, we współpracy z WPHI w Casablance. Przedsiębiorcy z kraju mieli okazję do bezpośredniej prezentacji swoich propozycji eksportowych oraz przeprowadzenia szeregu rozmów b2b z potencjalnymi partnerami do współpracy, którzy w znaczącej liczbie odwiedzili stoisko WPHI w czasie trwania salonu. Oferty współpracy kilku innych firm z Polski prezentowane były na stoiskach ich marokańskich partnerów.