Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPromocja polskiej żywności w Maroku - misja gospodarcza firm z Polski w Casablance i Meknès

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jerzy Janiec | 2016-12-29 12:36:20
polska żywność, maroko, wphi casablanca, misja gospodarcza

W dniach 14-16 grudnia 2016 r. w Maroku przebywała misja gospodarcza 10 przedsiębiorstw z Polski sektora rolno-spożywczego, zorganizowana przez Bank BGŻ BNP Paribas S.A. z Warszawy, jego marokańskiego partnera bank BMCI Groupe BNP Paribas i Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Casablance.

Program pobytu misji objął całodzienne spotkanie w siedzibie WPHI, które objęło szkolenie/warsztaty dotyczące warunków i możliwości współpracy biznesowej z Marokiem, forum gospodarcze i spotkania b2b z potencjalnymi partnerami biznesowymi. Uczestniczący w misji przedsiębiorcy z Polski odwiedzili także stoisko informacyjne WPHI zorganizowane na międzynarodowym salonie agrobiznesu MAFEX (mającym miejsce w dniach 14-17 grudnia 2016 r. w Casablance), gdzie mieli okazję do bezpośredniej prezentacji swoich ofert oraz przeprowadzenia kolejnych rozmów matchmakingowych z marokańskimi importerami i dystrybutorami żywności. Odbyły się one również w siedzibach wybranych podmiotów z Maroka, zarówno w Casablance, jak i Meknès, należącym do głównych ośrodków marokańskiego rolnictwa. W Meknès od 2007 r. organizowany jest corocznie międzynarodowy salon rolniczy SIAM, będący najważniejszymi targami branżowymi w regionie z udziałem ponad 1 tysiąca wystawców z kilkudziesięciu krajów całego świata (w tym z Afryki i regionu Bliskiego Wschodu) oraz blisko 1 mln gości i zwiedzających. Najbliższa, 12 z kolei, edycja SIAM odbędzie sie w Meknès w dniach 18-23 kwietnia 2017 r. www.salon-agriculture.ma