Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie z minister środowiska Maroka

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jerzy Janiec | 2017-02-27 10:24:07
maroko, ochrona środowiska, spotkanie, wphi casablanca

Kierownik WPHI w Casablance p. Jerzy Janiec uczestniczył w dniu 27 stycznia 2017 r. w spotkaniu Ambasadora RP w Maroku p. Marka A. Ziółkowskiego z minister Środowiska Królestwa Marokańskiego p. Hakimą El Haite.

Podczas spotkania, które odbyło się w siedzibie marokańskiego resortu środowiska, omówiono kwestie związane z możliwościami rozwoju polsko-marokańskiej współpracy gospodarczej w zakresie rozwiązań proekologicznych. Maroko realizuje ambitne programy w tym względzie obejmujące w szczególności: energetykę odnawialną, odpady, ekologiczny transport publiczny, rolnictwo (m.in. solarne pompowanie wody), efektywność energetyczną w budownictwie, przemyśle i transporcie oraz gospodarkę wodno-kanalizacyjną. Aktywność biznesowa na rynku marokańskim stwarza także szanse na ekspansję gospodarczą do innych krajów Afryki. W Maroku przebywały misje gospodarcze przedsiębiorców z Polski sektora zielonej energii: w 2014 r. w ramach projektu GreenEvo i w 2016 r. w trakcie konferencji klimatycznej ONZ COP22 w Marrakeszu.