Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie akcenty na targach „Solaire Expo Maroc” w Casablance

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jerzy Janiec | 2017-02-24 17:29:32
energia słoneczna, efektywność energetyczna, maroko, wphi casablanca

W dniach 21-23 lutego 2017 r. w Casablance miała miejsce 6 edycja międzynarodowego salonu energii słonecznej i efektywności energetycznej „Solaire Expo Maroc”.

Przeznaczona dla profesjonalistów impreza zgromadziła 75 wystawców z 9 krajów (Tunezji, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Francji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Polski i Maroka), których stoiska odwiedziło 6 tys. gości i potencjalnych partnerów biznesowych. Polskie uczestnictwo w salonie objęło indywidualne stoiska przedsiębiorstwa „ProEnerga Technology” z Płocka (zorganizowane wspólnie z jego marokańskim partnerem) oraz Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Casablance. Uroczystej inauguracji „Solaire Expo Maroc” dokonał, wraz z przedstawicielami marokańskiego resortu energii, Ambasador RP w Maroku, p.Marek Ziółkowski. Szef polskiej placówki dyplomatycznej uczestniczył także w otwierającej salon konferencji plenarnej i udzielił szeregu wypowiedzi marokańskim mediom. Maroko realizuje ambitny program rozwoju energetyki odnawialnej, a jego zasadniczym celem jest zwiększenie udziału energii ze źródeł odnawialnych w miksie energetycznym kraju do poziomu 42 % w 2020 r. i 52 % w 2030 r. Oprócz znaczących inwestycji w moce wytwórcze energii elektrycznej, marokański rynek energetyki słonecznej oferuje możliwości nawiązania relacji biznesowych także w innych branżach, w tym w rolnictwie (słoneczne pompowanie wody, systemy nawadniania kropelkowego), budownictwie mieszkalnym i przemysłowym (słoneczne podgrzewacze wody, wytwarzanie ciepła i elektryczności) oraz efektywności energetycznej.

Pliki do pobrania

MAP Maghreb Arabe Presse 22 luty 2017 r.
pdf | 517.18 KB
Pobierz