Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolska na salonie rolniczym SIAM w Maroku

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jerzy Janiec | 2017-04-24 13:55:41
udział polski, targi rolnicze, maroko, meknes, siam 2017

W dniach 18-23 kwietnia 2017 r. w mieście Meknès w Maroku miała miejsce 12 edycja międzynarodowego salonu rolniczego SIAM.

Należąca do największych targów w regionie impreza zgromadziła 1 223 wystawców z Maroka i 65 krajów całego świata oraz 1 mln zwiedzających (w tym gości oficjalnych i profesjonalistów sektora). Spośród zagranicznych uczestników SIAM szczególną uwagę zwracały narodowe pawilony takich krajów, jak: Włochy (gość honorowy targów), Francja, Hiszpania, Niemcy, Holandia, Brazylia, Turcja, Senegal i Węgry. W salonie z własnym stoiskiem uczestniczył Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Casablance, prezentując materiały promocyjne i oferty eksportowe polskich przedsiębiorstw. Na stoisku Wydziału gościli przedstawiciele 2 polskich producentów maszyn rolniczych: P.P.H. Mandam Sp. z o.o. z Gliwic i ZPUH Tolmet (z ofertą sprzętu Premium Tlm), którzy przeprowadzili szereg rozmów z potencjalnymi partnerami biznesowymi. Obok stoiska WPHI, z własną ekspozycją prezentowała się polska firma Carbo Hort z Wolsztyna. Realizowany od kilku lat przez Maroko sektorowy program rozwoju rolnictwa pod nazwą Maroc Vert stwarza dla firm z zagranicy szereg możliwości nawiązania interesujących możliwości współpracy gospodarczej w zakresie eksportu i inwestycji.