.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie uczestnictwo w międzynarodowym salonie rolniczym w Meknès

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Barbara Janik-Janiec | 2016-05-04 16:07:52
aktualności

W dniach 28 kwietnia - 3 maja 2015 r. w miejscowości Meknès odbyła się 10 edycja międzynarodowego salonu rolniczego SIAM 2015 r., zaliczanego do 5 największych imprez targowych sektora rolnictwa na świecie.

W dniach 28 kwietnia – 3 maja 2015 r. w miejscowości Meknès odbyła się 10 edycja międzynarodowego salonu rolniczego SIAM 2015 r., zaliczanego do 5 największych imprez targowych sektora rolnictwa na świecie. Polskie uczestnictwo objęło dwa stoiska: informacyjne Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Casablance oraz zorganizowaną przez firmę Jura Sp. z o.o. na powierzchni 120 m² kolektywną ekspozycję polskich przedsiębiorstw, z udziałem PPH Agro-Factory (maszyny rolnicze) i Over Group (preparaty dla zwierząt gospodarskch i domowych), na której obecni byli także przedstawiciele specjalistycznego magazynu Agro-Expo, dystrybuującego reklamowe wydawnictwo ofertowe z maszynami i urządzeniami rolniczymi. Przy okazji salonu SIAM polscy przedsiębiorcy, p. Ryszard Zbigniew Zieliński (jednocześnie właściciel koni wyścigowych i rajdowych oraz uczestnik wielu międzynarodowych i krajowych zawodów jeździeckich) oraz p. Emil Kowalski, właściciel firmy Jura Sp. z o.o., ufundowali marokańskiemu następcy tronu konia z Polski czystej krwi arabskiej. Prezent został wręczony księciu Mulay Hassanowi, synowi króla Maroka Mohammeda VI, osobiście przez przedstawiciela tej firmy na targach p. Ryszarda Z. Zielińskiego, w obecności Ambasadora RP w Maroku p. Witolda Spirydowicza oraz wszystkich polskich uczestników salonu SIAM, w dniu jego inauguracji dokonanej przez następcę tronu. Jubileuszowa edycja salonu SIAM stanowiła okazję dla przeprowadzenia przez władze marokańskie kompleksowej analizy i podsumowania wyników realizowanego od 2008 r. procesu gruntownej modernizacji i rozwoju krajowego rolnictwa w ramach programu „Maroc Vert”. Pomimo niewątpliwych osiągnięć i wymiernych efektów w szeregu obszarach, w dalszym ciągu w Maroku prowadzone będą stosowne działania dla zwiększenia potencjału produkcyjnego i wydajności sektora oraz jego unowocześnienia, zakładające wydatki rzędu 10 mld USD łącznie do 2020 r., co stwarza zainteresowanym inwestorom i przedsiębiorcom z zagranicy możliwości nawiązywania wielopłaszczyznowych relacji biznesowych z rynkiem marokańskim.

Relacja w wieczornym wydaniu wiadomości 1 program telewizji marokańskiej w dniu 3 maja 2015 godz. 21.00 (wydanie w języku arabskim po wybraniu daty 3 maja 2015 - początek relacji 21 min. 12 sek. programu)